اینها شبیه حقه هستند چون عجیب و غریب هستند اما در واقع نتایج تحقیقات متخصصان هستند که به اثبات رسیده است ،از این ترفندها استفاده کنید و راحت تر لاغر شوید !

1. موز، سیب یا نعناع را بو بکشید

شما ممکن است احساس حماقت کنید ، اما کار می کند. هنگامی که دکتر آلن آر هیرش از بنیاد تحقیقات طعم وبو در شیکاگو آن راروی 3،000 داوطلب آزمایش کرد ، نشان داد اغلب کسانی که این کار را انجام داده اند ، کمتراحساس گرسنگی می کردند و وزن بیشتری از دست دادند ، به طور متوسط 30 پوند از هر کدام ! یک تئوری این است که بوییدن غذا به مغز کلک می زندگوئی واقعا در حال خوردن آن است .
2 . یک آینه مقابل محل نشستنتان روی میز غذا قرار دهید .
تحقیقات نشان می دهد که مقدار غذا خوردن در مقابل آینه ، نزدیک به یک سوم کاهش پیدا می کند . به نظر می رسد نگریستن در آینه موجب انعکاس برخی استانداردهای درونی و اهداف می شود ، و به شما یادآوری می کند که اصلا چرا در حال تلاش برای کاهش وزن هستید .
3.اطرافتان را با رنگ آبی پر کنید


یک دلیل بسیار خوب برای اینکه چرا فست فودهای کمی هستند که دکور آبی داشته باشند ، وجود دارد : چه باور داشته باشید یا نه ، رنگ آبی و توابعش ، مهارکننده های اشتها هستند !. بنابراین شام را در بشقاب های آبی سرو کنید ، در حال خوردن لباس آبی بپوشید ،و میزتان را با رومیزی آبی بپوشانید . در مقابل ازرنگ های قرمز ، زرد ، و نارنجی در محل غذاخوری دوری کنید. مطالعات نشان می دهد که آنها شمارا تشویق به خوردن می کنند

4.از غذای خود عکس بگیرید
قبل از اینکه هر لقمه غذا را بچشید، از آن عکس بگیرید ، و فایل عکس ها را بر روی گوشی و یا کامپیوتر خود بر اساس تاریخ ذخیره کنید. شمارش بصری مقدارمصرف ، ممکن است به شما کمک کند تا مصرف خود را مهار کنید.جوان سالک، متخصص تغذیه و سخنگوی انجمن رژیم غذایی آمریکا می گوید :" ذخیره عکس ها و نگاه کردن به آنها باعث می شود که ما متوقف شویم و قبل از غرقه شدن در میل به خوردن فکر کنیم". به این خوب فکر کنید : شما در حال خوردن یک بشقاب پر از سرخ کردنی ها و غذاهای پر کالری هستید اما یک تصویر از غذا به شما یادآوری می کند که در حال خوردن چه چیزی هستید، در نتیجه می توانید خیلی راحت تر خودتان را کنترل کنید !!!

5. خودتان را محکم ببندید
شما می توانید راز تناسب اندام گورو والری(مربی فرانسوی تناسب اندام و لاغری بدون بدنسازی) را امتحان کنید : "برخی از زنان فرانسوی، هنگام بیرون رفتن برای شام روبانی را به دور کمر خود و یا زیر لباس های خود می بندند . این آنها را نسبت به شکم خود هشیارو آگاه نگه می دارد ، به خصوص اگر روبان نسبت به اولش شروع به تنگ ترشدن کند !!!!-